Есть статистические данные о том, что верующие в бога (богов) более счастливы?

ЛУЧШИЙ ОТВЕТ ИЗ 5
Верховный Наставник (130723)
Это правда. Счастлив не тот, кто много имеет, а тот, кто всем доволен.
ЕЩЕ ОТВЕТЫ
Просветленный (653758)
Таких данных нет.
Но то, что процент самоубийств среди верующих значительно ниже, чем среди атеистов - это факт.
И это факт заставляет задуматься.
Гроссмейстер (9981)
А сколько остаётся счастливыми после смерти?
Вот кто остается счастливыми после смерти :

1. Блажени нищии духом, яко тех есть царствие небесное.
2. Блажени плачущии, яко тии утешатся.
3. Блажени кротцыи, яко тии наследят землю.
4. Блажени алчущии и жаждущии правды, яко тии насытятся.
5. Блажени милостивии яко тии помиловани будут.
6. Блажени чистии сердцем, яко тии Бога узрят.
7. Блажени миротворцы, яко тии сынове Божии нарекутся.
8. Блажени изгнани правды ради, яко тех есть царствие небесное.
9. Блажени есте, егда поносят вам, и ижденут, и рекут всяк зол глагол на вы лжуще, мене ради. Радуйтеся и веселитеся, яко мзда ваша многа на небесех.
Наставник (59257)
Да спросите у самих уверовавших, насколько они стали счастливее!
Мудрец (23327)
Есть о том, что меньше болеют.