Че-то стыдно, мейл и тот хороший вопрос дал, а мы, - почему мы украинцы бесплатный газ... Копипащу.

МОЛИТВА О МИРЕ В УКРАИНЕ

Владыко Вседержителю, Святый Царю. Призри с небесе и виждь, како враждуют людие земли нашея и замышляют друг на друга суетное и злобное. О, Многомилостиве! Прости грехи и беззакония наша, ихже ради многия скорби, беды и устрашения приидоша на ны. Благодатию Пресвятаго Духа ороси любовию изсохшия сердца людския, тернием самолюбия, ненависти, зависти, злобы, вражды, лукавства и иных беззаконий поросшия, да возрастят горящую к Тебе и братиям своим любовь, и ею да будут истреблены вси распри, раздоры, разделения во Отечестве нашем.

Усердно молим Тя: мир державе нашей даруй, Церкви Твоей и всем людем земли нашея. Ты бо еси Царь мира и мира Твоего несть предела и Тебе слава и благодарение и поклонение от всех да возсылается, ныне и присно и во веки веков.

http://www.pravmir.ru/monaxi-ostanovivshie-stolknoveniya-na-grushevskogo-prizyvayut-vsex-k-molitve/
Для нашего Отечества тоже сгодится.
Дополнен 10 лет назад
ЛУЧШИЙ ОТВЕТ ИЗ 2
Для нашего Отечества надо! Господи, спаси Отечество наше!
ЕЩЕ ОТВЕТЫ
Просветленный (586797)
Игнорить надо тролльгаз.
Сами отсюда свалят.
Им срач нужен. Давайте не будем кормить бригаду.