Народ, какую молитву нужно читать, когда принимаешь пищу?

ЛУЧШИЙ ОТВЕТ ИЗ 5
Наставник (74739)
"Отче наш...." перед приемом пищи. Не забудьте пищу, перед употреблением, перекрестив, благословить. И "Благодарим Тя, Христе Боже наш, яко насытил еси нас земных Твоих благ; не лиши нас и небеснаго Твоего Царствия, но яко посреде учеников Твоих пришел еси, Спасе, мир даяй им, прииди к нам и спаси нас." - после вкушения пищи. И заканчиваем, как обычно - "Достойно есть яко воистину блажи́ти Тя, Богородицу, Присноблаженную и Пренепорочную и Матерь Бога нашего. Честне́йшую х е р уви́м и сла́внейшую без сравнения серафи́м, без истления Бога Слова рождшую, сущую Богородицу, Тя величаем. Слава Отцу и Сыну и Святому Духу. Господи помилуй, Господи помилуй. Господи помилуй. Молитвами святых Отец наших, Господи Иисусе Христе Боже наш, помилуй нас. Аминь.".
ЕЩЕ ОТВЕТЫ
не подавись))) главное)
Верховный Наставник (105342)
Молитвы читать надо, когда душа просит, а не тогда, когда люди, в лице попов, придумали.
благодарения, естественно)
Господи, Иисусе Христе, помилуй нас, грешных!