Гроссмейстер (7828)

а где тут на кнопку нажимать?

Дополнен 8 лет назад

Specifications

Objective Lens
Focal Length 70 mm, f/3.5
Outer semi-diameter 30.136mm, Track length of 64mm
FOV 120 degrees, 400-700nm

Microcamera optics
f/2.17
Effective focal length of 11.7mm
Track length of 41mm, outer diameter of 7.2mm

Pixels
1.4 Gigapixels RAW data,
Composited pixels: 63,000x18,000 ~ 0.96 GP

FOV
120x42 degrees

ifov
38 microrad, 64 microrad achieved resolution

Power
426 Watts

Size
0.75 x 0.75 x 0.5 meters

Image capture
Full resolution: 1.3156 gigabytes, 98 .pgm images from all cameras
Each image: 4384x3288 pixels, 13.747 MegaBytes
Binning and ROI at camera control module for reduced size image capture--independently controlled for each camera

Download
Full resolution over single Ethernet: 13.5 seconds
Entire array, 16x binning: 0.4-0.6 seconds

Video streaming
10fps off CMOS to camera control module, download to computer dependant on Ethernet link and number of cameras. Overhead for single camera is roughly 0.15 seconds per frame regardless of image size.

HDMI
Direct HDMI link from camera control module for 10 fps HD video

Weight
205 lbs
93 kg

Shipping Weight
~400 lbs
Дополнен 8 лет назад
Читай инструкцию
ЕЩЕ ОТВЕТЫ
Гроссмейстер (8866)
это что за агрегат,на БП не похож...
Гроссмейстер (7856)
Мдя... интересная конструкция...
Сделана по первому и главному правилу радиотехники: "Паяй все в кучу - что не нужно само сгорит")))
Интересно, а что это такое?
Мини адройдный коллайдер? Что за хрень?
Мудрец (13575)
Серьёзный агрегат, минут пятнадцать грузился. Поменьше размерчик нельзя загружать?
Гроссмейстер (8643)
Ну, куда лошадь запрягать - это понятно, а вот где у него кикстартер и бендикс?
Магистр (1376)