Для любителей ритм энд блюза, очень не согласных с Ю Лозой:

Благодарю! Для ОЧЕНЬ не согласных....

ЕЩЕ ОТВЕТЫ
Бари Алибасов назвал Лозу «главным дебилом страны»
https://ink.inforesist.org/bari-alibasov-rasskazal...

Stoned - A Psych Tribute To The Rolling Stones - VA ( full album)

Stoned — A Psych Tribute To The Rolling Stones

EVERYBODY MUST GET STONED! Check out the new release from Cleopatra Records, Stoned - A Psych Tribute To The Rolling Stones featuring 14 shining stars of the neo-Psych scene reinterpreting classic songs of The Rolling Stones. Available on both CD & Vinyl everywhere January 20!

00:00. Lorelle meets The Obsolete - What A Shame
03:50. The KVB - Sympathy For The Devil
08:40. Shiny Darkly - Under My Thumb
12:14. YETI LANE - Sway
17:06. Clinic - It’s Only Rock & Roll (But I Like It)
20:15. Sons of Hippies - Gimme Shelter
24:45. THE VACANT LOTS - She Smiled Sweetly
28:15. Celestial Bums - Child Of The Moon
33:53. Tashaki Miyaki - Take It Or Leave It
37:12. Allah-Las - Stoned
39:48.Pink Velvet - (I Can’t Get No) Satisfaction [CD ONLY]
42:31. Pure X - Beast Of Burden [CD ONLY]
46:45. Cheval Sombre - As Tears Go By
50:30. The Tulips - Wild Horses

Источник :
Peace , Love , Freedom and Music : )))

Для совсем несогласных

А я с ним полностью согласен. DEEP PURPLE отличная группа!

да достали с этим Лозой - не авторитет .
Eric Clapton - I Still Do (2016)

"I Still Do" - двадцать третий сольный студийный альбом выдающегося английского рок-музыканта Эрика Клэптона
Мудрец (12306)
Сей вафлинтин Лоза меня уже кумарит и хоть это все стеб, все равно кумарит