С Великим Праздником - Благовещения Пресвятой Богородицы!

Тропарь, глас 4:

Днесь спасения нашего главизна, и еже от века таинства явление: Сына Божия Сына Девы бывает, и Гавриил благодать благовествует. Темже и мы с ним Богродице возопиим: радуйся Благодатная, Господь с Тобою.

Величание:

Архангелский глас вопием Ти, Чистая: радуйся, Благодатная, Господь с Тобою.

Пресвятая Богородица, спаси нас!
ЛУЧШИЙ ОТВЕТ ИЗ 3
Мудрец (12959)
Спаси Господи Алексей! Пресвятая Богородице, спаси нас!
ЕЩЕ ОТВЕТЫ
Мудрец (20659)
Приятно осознавать то, что ты взялся за ум и наконец начал отмечать Зимобор.
Наставник (54488)
"Радуйся, Благодатная, Господь с Тобою."
Да пребудет Господь со всеми нами!