Если даже в Ник символе веры говориться что дева Мария не рождала Христа, а он только воплотился в ее дитя - Иисуса, Какое чудо в том, что Христос воплотился в иное тело апосля?

2 И во единаго Господа Иисуса Христа, Сына Божия Единороднаго, Иже от Отца рожденнаго прежде всех век; Света от Света, Бога истинна от Бога истинна, рожденна, несотворенна, единосущна Отцу, Имже вся быша
3 Нас ради человек и нашего ради спасения сшедшаго с небес и воплотившагося от Духа Свята и Марии Девы, и вочеловечшася
Дополнен 8 лет назад
ЛУЧШИЙ ОТВЕТ (1)
Сивая кобыла