Так ладно... У нас есть те, на кого снизошел дар иных языков.. Поднимите руки..

Это ведь и есть кажись снисхождение духа и рождение свыше?
А может кто на иных языках молится?

Щас будем свыше рожденных вылавливать...
ЛУЧШИЙ ОТВЕТ ИЗ 4
чур,я первая...лови меня))

Credo in unum Deum,Patrem omnipotentem, factorem caeli et terrae, visibilium omniumet invisibilium.
Et in unum DominumIesum Christum, Filium Dei unigenitum,et ex Patre natumante omnia saecula:
Deum de Deo, Lumen de Lumine, Deum verum de Deo vero, genitum non factum,consubstantialem Patri; per quem omnia facta sunt.
Qui propter nos homines et propter nostram salutem descendit de caelis.
Et incarnatus est de Spiritu Sancto ex Maria Virgine, et homo factus est.
Crucifixus etiam pro nobis sub Pontio Pilato, passus et sepultus est,et resurrexit tertia die, secundum Scripturas, et ascendit in caelum, sedet ad dexteram Patris.

Et iterum venturus est cum gloria, iudicare vivos et mortuos, cuius regni non erit finis.
Et in Spiritum Sanctum, Dominum et vivificantem, qui ex Patre Filioque procedit.
Qui cum Patre et Filio simul adoratur et conglorificatur: qui locutus estper prophetas.
Et unam, sanctam apostolicam Ecclesiam.
Confiteor unum baptisma in remissionem peccatorum.
Et expecto resurrectionem mortuorum, et vitam venturi saeculi. Amen
ЕЩЕ ОТВЕТЫ
Мудрец (21303)
Слыхал я такое. Чё говорят - и сами не понимают,а туда же - это де от Бога. А может на самом деле хвалу антихристу поют!
Наставник (59257)
Нет, дар иных языков есть один из 9 даров Духа Святого, даруемых при КРЕЩЕНИИ СВЯТЫМ ДУХОМ, а не при "рождении свыше" (1Коринф.12гл.,14гл.). И то он дается не всем:
1Коринф.12:30 Все ли имеют дары исцелений? Все ли говорят языками? Все ли истолкователи?
Так тут на некоторых регулярно нисходят какие-то подозрительно нехристианские говорения )