Начал переводить "Евгения Онегина" на монгольский язык, который я знаю в совершенстве.))

Тянет на Нобелевскую?))

Бал найрын уймээнд чилээд
Баярт оглоог шоноор солиод
Цэнгэл жаргалын хуу Онегин
ЛУЧШИЙ ОТВЕТ ИЗ 5
Верховный Наставник (196804)
Онегин- хуу, Татьяна- гоо сайхан!
Несите приз! накройте дастархан!!!!
ЕЩЕ ОТВЕТЫ
Верховный Наставник (225763)
"Не дай мне бог сойти с ума...")))))
Тянет на Хуральскую ))
.
Верховный Наставник (224561)
"Хамгийн шударга д?рэм миний авга ах нь шог яриа ?вчтэй байсан биш юм бол, тэр нь ?вчт?нд б?хий цооног хол нэг алхам гаралг?й ?д?р ш?н?г?й сууж байгаа юу Бурхан минь, ??рийг?? албадан болон сайн нь бусад шинжлэх ухаанд чадсанг?й. Т??ний ?лгэр жишээг зохиох х?ндэтгэж, харин! Юу Хагас бага зальтай амьдрах гунигтай санаа алдаж болон ??рт?? бодож эм авчирч, т??нийг дэр засах баясган т??гээрээ: ч?тг?р чамайг авах ?ед "